10 حقیقتی که در مورد خانه پیش ساخته چوبی باید بدانید

زندگی در خانه پیش ساخته چوبی تجربه ای است که قابل مقایسه با خانه های بتنی و فلزی و آپارتمانهای امروزه نیست.خانه های پیش ساخته چوبی بهترین مکان برای استراحت و دوری از فشارهای روحی روانی جوامع امروزی است.این خانه ها مکانی آرامش بخش است که برای شما سلامت روحی و جسمی به ارمغان می آورد.

خانه پیش ساخته چوبی

1.عایق بودن بصورت طبیعی

چوب بصورت طبیعی عایق است به این معنی که خانه های پیش ساخته چوبی گرما را در زمستان و سرما را در تابستان حفظ می کنند و در مقایسه با خانه های بتنی و آپارتمانهای امروزی بسیار عایق بهتری هستند.

2.مزایای حرارتی در خانه های پیش ساخته چوبی

چوب دارای مزایای حرارتی زیادی است . سایر موادی که در ساخت و ساز استفاده میشوند از قبیل سیمان فلز و بتون در مقابل تغییرات دمایی مقاوم نیستند و دچار آسیب می شوند مثلا با افزایش درجه حرارت دچار انبساط و افزایش سایز می شوند که این مهم تاثیر مخربی در ساختمان دارد و در خوشبینانه ترین حالت باعث ایجاد شکاف و ترک در ساختمان می شود.ولی چوب در مقابل تغییرات درجه حرارت دچار انقباض و انبساط نمی شود و در بلند مدت عمر ساختمانهای چوبی بسیار بیشتر از ساختمانهای بتنی است.

3.مزایای آکوستیک خانه های چوبی(عایق صدا)

بسیاری از آلات موسیقی از چوب ساخته می شوند و این به دلیل خاصیت آکوستیک چوب می باشد . در سالنهای موسیقی جهت جلوگیری از نفوذ صدا و ایجاد آلودگی صوتی از دیوارپوش های چوبی استفاده می شود تا مانع از خروج صدا از سالن شود. در واقع چوب عایق چوبی بسیار خوبی است.

4.زیبایی خانه های پیش ساخته چوبی

خانه پیش ساخته چوبی

ویلای پیش ساخته و خانه های چوبی از لحاظ ظاهری بسیار زیباتر از سایر خانه هاست خطوط بافت و ظاهر طبیعی چوب باعث می شود این خانه ها بسیار زیبا و جذاب باشند.این زیبایی در کنار خصوصیات دیگر چوب و انرژی مثبت آن فضای این خانه ها را بسیار چشم نواز و دلربا می نماید.

5.خانه های چوبی دوستدار محیط زیست

خانه های پیش ساخته چوبی علاوه بر اینکه به دلیل عایق بودن طبیعی باعث استفاده کمتر از انرژی برای سرمایش و گرمایش می شوند بلکه در ساخت آنها نیز از سوخت های فسیلی استفاده نمی شود.ماده اصلی تشکیل دهنده این خانه ها چوب است که برای ایجاد به عنوان درخت تنها از نور خورشید استفاده میکند لذا این خانه ها هیچ گونه آلوده گی برای محیط زیست ندارند.

6.نزدیکی به طبیعت در خانه های چوبی

خانه پیش ساخته

خانه های چوبی معمولا در مکانهایی دور از شلوغی شهرها ساخته می شوند .این فضاها عموما خارج شهرها و دور از آلوده گی های شهری در مکانهای روستایی و سرسبز می باشند.لذا در خانه های چوبی به طبیعت نزدیک تر هستید و یک قدم دیگر برای سلامتی خود برداشته اید.

7.وزن کم خانه های چوبی

وزن خانه های چوبی در مقایسه با خانه های بتنی بسیار ناچیز است از این رو حمل مصالح در ساخت این خانه ها در مقایسه با ساختمانهای بتنی بسیار کم هزینه تر و آسانتر است همچنین در بلند مدت چنانچه قسمتی از خانه نیاز به تعمیر و یا حتی تغییر در نقشه داشته باشد خیلی سریع و به راحتی قطعات مورد نظر جایگزین می شوند که این امر در خانه های بتنی نیازمند صرف هزینه و زمان بسیار و تخریب خواهد بود.

8.سرعت ساخت خانه های چوبی

سرعت ساخت در خانه های چوبی بسیار بالاست بطور مثال یک واحد 300 متری دوبلکس ظرف مدت 3 ماه ساخته می شود و آماده بهره برداری خواهد بود که از این 3 ماه دو ماه جهت ساخت در کارخانه و یک ماه در محل پروژه جهت نصب می باشد.

9.مقاومت بالا در برابر زلزله

خانه های پیش ساخته چوبی به لحاظ وزن کم در مقابل زلزله بسیار مقاوم هستند و از آنجائیکه در کشور ما یکی از بزرگترین بلایای طبیعی که هرساله خسارات جانی و مالی بسیار زیادی به بار می آورد زلزله است لذا استفاده از این خانه ها علاوه بر مزایای بسیار حافظ جان و مال استفاده کنندگان نیز خواهد بود.این خانه ها تا 9 ریشتر مطابق آئین نامه های امریکایی در مقابل زلزله مقاوم هستند.

10.طول عمر بالای خانه های چوبی

طول عمر خانه های چوبی بسیار بیشتر از خانه های بتنی و فلزی است.خانه های فلزی و بتنی در بلند مدت بر اثر اکسید شدن این قطعات استحکام خود را ازدست می دهند و نیاز به بازسازی خواهند داشت اما خانه های چوبی که طبق اصول مهندسی و توسط شرکت های معتبر از حمله شرکت هگمتان چوب ساخته شوند بیش از یکصد سال عمر مفید خواهند داشت.